Diskuse k Wikipedii:Pravidlo Wikipedie

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 7 lety od uživatele Nezavinuty v tématu „použití pravidel na jiném serveru

Mam velke nejasnosti co toto je, zda jde o clanek, ci nejakou formu pravidla ci doporuceni. Z toho plyne mnoho dalsich otazek, pokud by byl nekdo tak laskav a vysvetlil mi je, velebil bych ho cely tyden.

  1. Co jsou informace, zde napsane?
  2. Jsou tyto informace zavazne?
  3. Panuje o tom shoda?
  4. Jak menit tento clanek? Poterbuji nejaky konsenzus, vetsinu, hlasovani?
  5. Maji vsechny navody v tomto clanku stejnou vahu?
  6. Lze odsud neco prevzit do doporuceni, ci pravidla, nebo to je pouze opakovani daneho?

Opravdu moc dekuji kazdemu, kdo se mi bude venovat, verim, ze moje nejasnosti nejsou ojedinele a ze je vice lidi majici z vykladem problem. Pokud neco nerozumim je normalni doufat, ze mi to nekdo informovany vysvetli. Dekuji mnohokrat Vrba 12:20, 11. 5. 2006 (UTC)

Tento článek, který měl popsat status pravidel české Wikipedie, obsahuje faktické chyby. Doporučení, tak jak je v české Wikipedii máme, samozřejmě nejsou nezávazná. V opravdových pravidlech o nezávaznosti nic není. Problém vznikl proto, že pravidla schválená podle pravidla o schvalování pravidel jsou označena jako závazná pravidla (terminus technicus). To ovšem neznamená, že doporučení jsou naproti tomu fakticky nezávazná. Běžně se podle pravidel v doporučeních blokuje. Tento článek není pravidlem, takže je možné jej editovat s odvahou s běžnými pravidly – tedy pokud vznikne spor, je třeba hledat konsenzus v diskusi. --Beren 01:35, 22. 5. 2006 (UTC)

Formulace o "šíblých" wikipedistech[editovat zdroj]

Není to spíš šiblí než šíblí? Při hledání fulltextem na Seznamu je šíblí méně častý výraz. --Nargilé 17:59, 2. 6. 2007 (UTC)

Na základě přání vícera hlasujících na Wikipedie:Pravidlo Wikipedie/Návrh jsem tuto formulaci změnil (a rovněž upřesnil význam poznámky o neformálnosti úvah). Úprava nijak nemění význam. --Beren 00:05, 14. 6. 2008 (UTC)

Chyba v Google Earth[editovat zdroj]

přesunuto na Wikipedie:Pod lípou#Chyba v Google Earth

Obecné rady při návrhu změny[editovat zdroj]

Někteří hlasující wikipedisté na Wikipedie:Pravidlo Wikipedie/Návrh projevili přání různými způsoby zjednodušit, zkrátit text pravidla, Ioannes Pragensis uvedl přímo, že by se sekce Wikipedie:Pravidlo Wikipedie#Obecné rady při návrhu změny měla umístit do úvahy. S tímto návrhem souhlasím. V pravidle bych na jejím místě ponechal jen větu odkazující na onu úvahu jako na místo, kde se lze inspirovat při uvažování o návrhu změny. --Beren 00:18, 14. 6. 2008 (UTC)

Nikdo nebyl proti, takže jsem přesun provedl. --Beren 25. 7. 2008, 16:39 (UTC)

použití pravidel na jiném serveru[editovat zdroj]

Plánuji vlastní MediaWiki server a je mi jasné že license agreements a podobné věci v patičce musím mím vlastní, ale nechce se mi sepisovat složitá pravidla. Je možné použít text: Pravidla jsou stejná jako na cs.wikipedia.org až na: a vypsat pouze pravidla, která jsou odlišná (jen pár bodů)? Nezavinuty (diskuse) 20. 3. 2017, 22:16 (CET)Odpovědět

@Nezavinuty:Dobrý den, samozřejmě, že jejich text můžete převzít. Je pouze třeba, abyste naplnil podmínky licence CC-BY-SA, pod kterou je textový obsah Wikipedie šířen. To znamená a) uvést odkaz na konkrétní článek na Wikipedii b) odkázat na licenci (tj. buď Váš MediaWiki server bude pod stejnou licencí anebo přímo v textu bude ze zkratky licence či jejího plného názvu vést odkaz na její znění, tj. na [1]). Pomohl jsem Vám? --Martin Urbanec (diskuse) 20. 3. 2017, 22:18 (CET)Odpovědět
@Martin Urbanec:Přesně to jsem hledal, děkuji. Nezavinuty (diskuse) 20. 3. 2017, 22:32 (CET)Odpovědět