Diskuse k Wikipedii:Zajímavosti/Příprava

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

K obsahu: Pokud nevíte důvod, proč ho nezobrazovat, možná jste se mohl před revertem zeptat:

Hlavní důvod je ten, že když tam není, tak se připravené zajímavosti, které je potřeba mít více na očích pro případ, že by si někdo všiml nějaké chyby, posunou více nahoru (s obsahem vidím jen malou část 1. přípravy, zbytek mám pod spodním okrajem displaye notebooku, bez obsahu vidím první přípravu celou a kousek druhé, aniž bych musel rolovat dolů.)

Naopak, přítomnost obsahu mi v tomto případě v ničem nepomáhá, je tam zcela zbytečný, pochybuji, že tam kdy bude tolik příprav, aby byl obsah využitelný. Pokud by takový případ nastal, není problém obsah vrátit.

Mimochodem, i u článku týdne by bylo fajn, kdyby se příprava zobrazovala dříve (jak jsem Vám už jednou říkal), aby bylo možné včas opravit chyby. Dnes jsem se tam náhodou podíval v té krátké chvíli mezi jejím připravením a výskytem na HS, a hned jsem jednu drobnou pravopisnou chybu opravil, u další si nejsem jist, tak jsem položil dotaz na diskusní straně článku, ovšem pochybuji, že bude do rána, kdy přijdou čtenáři, zodpovězen. Jan.Kamenicek 3. 1. 2010, 23:50 (UTC)

Jak zobrazit obsah stránky?[editovat zdroj]

Prosím o radu, jak si mohu zobrazit automaticky generovaný obsah stránky, když nesdílím názor, že se obsah nesmí nikomu zobrazovat. Díky. --Milda 4. 1. 2010, 01:05 (UTC)

Zdravím. Vrátíte to tak, že v historii odstraníte změnu, která zobrazování obsahu zrušila. Můžu se ale ještě první, než tak učiníte, zeptat, proč ho chcete vracet, já bych z výše uvedeného důvodu opravdu stál o to, aby se přípravy posunuly o něco výše a byly tak více na ráně. Moc díky. Jan.Kamenicek 4. 1. 2010, 01:20 (UTC)
Berte ten dotaz spíš jako výtku než opravdový zájem o stránku přípravy zajímavostí. Princip je v tom, že pokud obsah zrušíte, bráníte tím úplně všem uživatelů, aby se komukoliv z nich obsah zobrazil, prostě s tím nic (kromě toho revertu v kódu stránky a ten se zase dotkne všech) nenadělají. Opačný postup, tj. nechat obsah zapnutý aspoň ve stručné (SHORTTOC) podobě, umožňuje, aby kdokoliv, komu bsah vadí, si jej individuálně vypnul pomocí Special:Mypage/monobook.css (.page-Wikipedie_Zajímavosti_Příprava #toc {display: none} pro tuto konkrétní stránku) nebo lokálně pomocí prostředků prohlížeče. Je to podobný případ jako s těmi více sloupci: když pomocí tabulky rozdělíte seznam do více sloupců, uživatel už s tím nic neudělá, na rozdíl od situace, když by se nechal sloupec jeden a (podobně jako je to nyní možné u referencí) si to pak uživatel mohl individuálně přepnout na jiný počet sloupců. --Milda 4. 1. 2010, 09:08 (UTC)
Že se nejednalo o opravdový zájem, ale že jste si sem jenom odskočil z IRC, mi bylo jasný už předtím. Každopádně jako dotaz nebo jako vyjádřený názor jsem to neměl vůbec žádný problém přijmout. Teď už teda trochu problém mám, docela by mě zajímalo, z jaké pozice tu komu chcete udělovat nějaké výtky.
Tohle není jediná stránka, kde je NOTOC využit, viz třeba také WP:DČ nebo WP:NČ. Ostatně od toho tu ta možnost ho využívat vůbec je. Tahle stránka je navíc jen technickou stránkou pro přípravu zajímavostí. Na rozdíl od zmíněných DČ a NČ neslouží běžným čtenářů a není zde důvod hledat něco někde dole v textu, k čemu by byl obsah potřeba, prostě proto, že tam nic není. Výhodu toho, že tu obsah není, jsem napsal výše. Výhodu toho, že tu je, mi stále nikdo neřekl (když nepočítám argument, že zobrazený obsah umožňuje hledat něco tam, kde nic není).
Ještě se vrátím k tomu Vašemu zájmu o Zajímavosti – je to škoda, že není opravdový, protože práce je jinak na Zajímavostech dost. Už nevím, kam všude mám napsat výzvy, aby se lidé připojili k určitému základnímu recenzování hesel než budou na HS uvedena, případně aby je před uvedením ještě i vylepšovali, a zájemci se moc nehrnou (i tohle byl malý pokus o to, jak je více přilákat). Budu rád, když se k nám připojíte. Moc díky. Jan.Kamenicek 4. 1. 2010, 13:40 (UTC)

Návrhy dopředu[editovat zdroj]

Kdysi se to už tuším probíralo: šlo by návrhy dělat s alespoň mírným předstihem? Řekněme, vždy týden dopředu? Jednu dobu to už i fungovalo, v poslední době se to ale většinou nedělá. S pozdravem, --Podzemnik (diskuse) 28. 5. 2012, 11:03 (UTC)

Snažím se, ale teď zrovna nestíhám a tento stav potrvá ještě nejméně dva týdny :-( Pokud by se někomu chtělo, nemám nic proti, když občas pár návrhů ověří a nějaký ten týden připraví. Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 5. 2012, 12:10 (UTC)