Korespondenční seminář z programování

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Korespondenční seminář z programování (častěji zkracovaný jako KSP) je korespondenční seminář pro studenty středních škol a žáky 2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Seminář organizují studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy už od roku 1987.[1]

Průběh soutěže[editovat | editovat zdroj]

První zadání účastníci vyřeší na začátku školního roku, to odešlou a po nějaké době jim přijde zadání další série společně s opravenou sérií první a autorským řešením. Podobným způsobem proběhne pět kol, nejúspěšnější řešitelé jsou pozváni na soustředění, které proběhne na začátku dalšího školního roku.

Jednotlivé série sestávají z několika úloh algoritmizačních, jedné praktické (studenti dostávají za úkol napsat program v libovolném programovacím jazyce, který bude vyhodnocen automatickým systémem) a jedné seriálové (ročník má nějaké téma (např. Prolog), ve kterém jsou řešitelé ponejprv vzděláváni, načež dostávají jednoduché úlohy testující stupeň jejich pochopení).

Organizátoři[editovat | editovat zdroj]

KSP organizují převážně studenti Matematicko-fyzikální fakulty UK za jejího finančního přispění.

Soustředění[editovat | editovat zdroj]

Od roku 2006 se každý rok pořádají dvě soustředění - jarní a podzimní. Jarní soustředění je určeno všem zájemcům o informatiku, kdežto podzimní soustředění je určeno pro úspěšné řešitele předchozího ročníku KSP.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Zadání nultého ročníku 87/88
  2. Archivovaná kopie. ksp.mff.cuni.cz [online]. [cit. 2011-07-08]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2011-08-19. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]