Diskuse s wikipedistou:Pavel Vozenilek

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

čau Pavle, už mě nebaví psát si s Čechem anglicky:)

Ohledně toho místa, co "templejty" zabírají, tak s tim se neshodnem - protože mě fakt příjdou užitečný a umožňují výborně "surfovat" i do zdánlivě vzdálených míst a ukazovat souvislosti (to myslim obecně - ne konkrétně na ten templejt s prezidentama), takže nějaký místo jim odpouštim. Můžeš mít jinej názore - beru to.

To, že je ten templejt mixnutej (Čeští a Českoslovenští prezidenti) trochu problém je. Já to bral tak, že přece jen je obecně za následovníka Československa považovaná ĆR. Slováci by se přec nesnížili ke spojení templejtu svých prezidentů s těmi českými tyrany, kteří je tak dlouho vykořisťovali;) Ale jo, kdyby s tim fakt nějakej Slovák přišel, tak by to byl ....skoro mezinárodní konflikt:). Jinak mi to přijde jako přehlednej pohled na všechny naše prezidenty, ...ale jestli to chceš smazat - tak ok, ustoupim.

Co se týče práce na Wiki, tak ....tý je fakt hodně. Ty články na wiki se sice pořád zdokonalují, ale občas se tam vyskytují fakt hrubky jak.... Předvčerejškem sem z hlavní stránky World War II odstraňoval 2 obrázky, kde byla Čechye zanesena jako Axis Power. Taky sem "vytvořil" článek "History of Prague" - převážně jsem skopíroval to z hlavní stránky Prahy a trochu jsem to doplnil, ale hlavní účel je, že na tý hlavní stránce už by se to moc rozrůstat nemělo (zabírá to dost místa).

Hele a zeptám se tě: našel sem fakt bomba obrázky jak nácisti pochodují do Pražskýho hradu. Bylo to foceno oficiálnim nacistickym fotografem. Na těch stránkách se píše, že na tom jsou autorský práva, ale myslíš, že to je pravda, když to byly oficiální fotografie Třetí říše?

(1) fotky, IMO ty jsou public domain kvuli svemu stari (pozn: nejsem zadny pravnik ale pouhopouhy programator) ale kdyz se ten autor stranek tak strasne brani tak holt smula.
(2) Templates: to ze Slovaci se nejsou nasledovnici CZ vydrzi do chvile nez se na tu stranku jeden z nich podiva. Ja si pamatuji na valky okolo template na historii Ceskoslovenska a ta trvala mesice a byla dost odpudiva. Ja osobne jsem dost prot templates, proti kategoriim a proti listum. Podle mne je nejdulezitejsi casti encyklopedie text clanku a to okolo ma byt jen omacka na dochuceni.
(3) en:History of Prague: to by mohl byt zacatek leaf clanku pro en:Prague. Melo by to byt vic o Praze. Nejsou tam treba narodnostni nepokoje druhe poloviny 19 stoleti, etc. Taky by tam mel byt odkaz na zdroje. Pavel Vozenilek 22:01, 18. 1. 2006 (UTC)

Článek Ratihabice[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Ratihabice. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit alespoň mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Martin Kozák 16:09, 22. 4. 2006 (UTC)


Hospodine, pomiluj ny[editovat zdroj]

Velmi děkuji, podívám se na to a dám Vám vědět. Myšlenkou na anglickou verzi se zabývám již delší dobu, rád bych tam uvedl českou hudbu, Váš podnět mne přesvědčil. Zdravím --JanBlanicky 06:50, 10. 5. 2006 (UTC)


Přečetl jsem Váš článek v anglické Wikipedii - je to v pořádku, jen jsem změnil odkaz na aplikace chorálu v klasické hudbě. Nejedná se o Janáčka, ale o Miloslava Kabeláče a Josefa Suka. Zdravím--JanBlanicky 07:21, 16. 5. 2006 (UTC)


Velmi se omlouvám, Janáčkovu skladbu tohoto typu jsem neznal, doplním to nazpět--JanBlanicky 11:08, 19. 5. 2006 (UTC)


Žlebská Lhotka[editovat zdroj]

Všimla jsem si, že na en.wiki zpracováváte obce v chrudimském regionu. Na bakalářku zpracovávám nějaké záležitosti z téhle oblasti a k nějakým interpretacím nutně potřebuji zjistit co nejvíce k historii (nejlépe v 16. st.) Žlebské Lhotky. Všechny obecné encyklopedie i další místopisné slovníky už selhaly, v literatuře jsem nic taky nenašla. Nevíte o nějaké lokální literatuře k tématu nebo nejlépe o písemných pramenech?--Grw 12:17, 20. 7. 2006 (UTC)

Jsem si zcela vědom toho, že na en: mají pouze články Homolka a Bernard, ovšem takovéto interwiki mi nepřipadá vhodné, už proto, že články Homolka a Bernard nepochybně vzniknou. Cinik 17:18, 14. 8. 2006 (UTC)

Vzheledm k tomu, že jsem k oběma napsal pahýly, jsem toto interwiki zrušil. Cinik 06:53, 22. 8. 2006 (UTC)

Zdravím kolego. Chci se vás zeptat, co vás vedlo k tomu, že jste v minulém roce bezmyšlenkovitě vložil do tohoto článku interwiki odkaz na anglický článek o španělské provincii Leónu? Pokud umíte číst (a já myslím že jo), tak vám musí být z tohoto článku na první pohled jasné, že se jendá o celek, který má zcela jiný rozsah než moderní strejnojmenná provincie. --Kirk 22:23, 8. 2. 2007 (UTC)

Karl ernstberger[editovat zdroj]

Jeste jednou dik za ang.verzi toho ernstbergera. Kdyby se vam chtelo do ang.verze hesla rudolf wels bylo by to super.ja totiz anglicky neumim. Dik m.r (WELS)


Bahir ≠ Meitner (malíř)[editovat zdroj]

odpověď v mé diskuzi. ---- Wikipedista:Bahir 08:53, 24. 9. 2007 (UTC)

Wikidata[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Vaše články na Wikipedii. Chci Vás však poprosit o přidávání tzv. „interwiki“ neboli mezijazykových odkazů. Jde o propojení mezi články o stejném předmětu na různých jazykových verzích Wikipedie. Zobrazují se vlevo pod panelem nástrojů.

K upravení mezijazykových odkazů

Přidání odkazu přes Wikidata je poměrně jednoduché:

  1. Najděte identický článek v anglické, německé, francouzské nebo jiné jazykové verzi Wikipedie.
  2. Tam v levém sloupci pod seznamem interwiki klikněte na „Upravit odkazy“ (anglicky „Edit links“, německy „Links bearbeiten“, francouzsky „Modifier les liens“). Dostanete se na stránku Wikidat označenou například Q2291075.
  3. Na konci stránky najděte seznam nadepsaný „List of pages linked to this item“ („Seznam stránek svázaných s touto položkou“). Klikněte vpravo dole na odkaz „[add]“ („přidat“). Objeví se nový, modře podbarvený řádek.
  4. V první kolonce („site“ / „projekt“) vyberte kód českého jazyka (cs) a v druhé kolonce („article“ / „článek“) vložte název českého článku. Pak klikněte na „[save|“ („uložit“).

Věřím, že si postup brzy osvojíte a Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Narazíte-li na překážku, neváhejte se zeptat zde, nebo na stránce Potřebuji pomoc. S pozdravem --Marek Koudelka (diskuse) 2. 5. 2013, 17:26 (UTC)