Diskuse:Tornáda ve Spojených státech amerických

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Sloučení článků?[editovat zdroj]

Nemyslím si, že je sloučení vhodné a to hned z několika důvodů:

1. tento článek není v konečné fázi a hodlám ho ještě rozvinout, chci se zabývat konkrétními státy v USA
2. sloučení článků není v zájmu Tornáda, protože vznikne příliš velký článek a téma tornáda USA je příliš konrétní pro takovou stránku

Můj názor[editovat zdroj]

  • a) diskusní příspěvky zde podepisujeme - anonymy tu nemáme moc rádi
  • b) tornádo je místní název pro tropickou cyklónu platnou pouze pro tuto část světa, jinde se nazývá jinak
  • c) psát o jednotlivých tornádech zde nemá žádný praktický smysl, každý rok jich zde proběhne několik a trvá to tak již tisíce let, obávám se, že by to nebylo příliš encyklopedicky významné
  • d) týká se to celého Karibiku, tedy nejen USA, omezovat toto jen na jeden stát pokládám za zcela nevhodné (byť by se jednalo o nejmocnější zemi světa)

--MiroslavJosef 16. 3. 2009, 18:06 (UTC)

To si pletete s hurikánem.--Confused monk 15. 4. 2009, 17:53 (UTC)


  • Pane Josefe, velmi se pletete. Tropická cyklona není tornádo, nýbrž úplně jiný typ atmosférického jevu. V podstatě se jedná o velmi silnou bouři a předstupeň před Hurikánem (Tajfunem). Což ale nemá s tornádem nic společného. V topické cyklóně můžou vzniknout tornáda, ale jako samostatný úkaz, který je na ně vázaný. Tornádo ale může vzniknout i z konvenční bouře, Supercelární bouře, popř. na čele studené fronty.
  • Myslím že o těch nejsilnějších tornádech má smysl psát , jelikož způsobili takové škody na majetku a životech, že překonají leckterou válku o kterých se zde píše také hojně.
  • V karibiku jako takovém jsou tornáda poměrně vzácná. Tornáda vznikají až nad Americkým kontinentem při srážce Tropického vzduchu pocházejícího z Karibiku s pevninským vzduchem, resp. vznikají Supercely. Takže z tohoto důvodu si myslím, že má smysl psát o USA tornádech, protože jich tam vzniká nepoměrně více, než kdekoliv jinde na světě a navíc tam hojně vznikají tornáda nejsilnější. Je pravda, že o Ruských tornádech se toho tady napsat moc nedá, což je dáno nulovou intenzitou výskutu tohoto jevu v této zemi.

S pozdravem --Lucas 9. 5. 2009, 17:44 (UTC)

Určitě? http://en.wikipedia.org/wiki/File:Globdisttornado.jpg --Confused monk 9. 5. 2009, 18:22 (UTC)


Ano, na této známé mapě, jsou znázorněny oblasti, kde je možný výskyt tornád a to z určitých klimatických podmínek. Přestože tornáda byly zjištěny na všech kontinentech kromě Antarktidy, absolutně nejvíc se vyskytují ve Spojených státech. To je berná mince. Je hezké, že např. v ČR je 5 tornád do roka, v Rusku možná o několik více, ale s USA je to nesrovnatelné. Proto vidím smysl tohoto článku a je určitě dobře, že je veden samostatně. Myslím, že o tornádech v USA by se dalo vydat tucty zajímavých encyklopedií.

S pozdravem --Lucas 9. 5. 2009, 23:50 (UTC)


Ano ale není nulový.--Confused monk 10. 5. 2009, 15:22 (UTC)


Určitě ne nulový, opravuji na minimální a destruktivním potenciálem okrajový.

S pozdravem --Lucas 11. 5. 2009, 14:58 (UTC)