Diskuse:Pio z Pietrelciny

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Obrázek[editovat zdroj]

HELP - 16.9.2004 - 14:33 hod Jan přeložil jsem text z angličtiny, použil jsem všechny značky, které v anglické verzi byly, ale OBRÁZEK, který se v anglické verzi zobrazuje, v české nikoli, JAK SE TO UDĚLÁ, aby byl obrázek i v české verzi?

Kdo mi poradí?

V současné chvíli to funguje tak, že každá jazyková verze Wikipedie má své vlastní oddělené úložiště souborů (obrázků apod.). Takže pokud chcete použít článek z anglické Wikipedie, musíte jej najít na anglické Wikipedii, uložit si ho k sobě na disk a načíst ho do české. Pak se odtud dá odkazovat.
Právě však vzniká projekt společného úložiště, ve kterém by měla být právě ta média, která jsou užitečná pro všechny wikipedie, viz WikiCommons. Tento systém však zatím nefunguje. --Mormegil 13:09, 16. 9. 2004 (UTC)

Svatořečení vs. NPOV[editovat zdroj]

S tím bych velmi polemizoval. Já sám bych musel být svatořečen alespoň 100x. Domnívám se, že v tomto podání přízpěvek do encyklopedie nepatří, neboť Wikipedie:Neutrální hledisko

Pastorius 22:33, 17. Zář 2003 (UTC)

Toto proroctví se dá doložit. Také jde o to, že Pater Pio byl později kanonizován(nikoli za proroctví, která tenkrát nikdo nebral vážně, ale za svatost svého života a za zázraky, které se pak staly na jeho přímluvu). Nikoli naopak, že by prorokoval a za to by byl svatořečen. Měl jste příteli stigmata? Trpěl jste pro Krista? Neutrální hledisko bylo snad zachováno, ne? Žádná nepravda se tu nepáchá. :-)
Přiznám se, že nemám rád věty typu "...se dá doložit". Vypadá to, že jste buď velmi pohodlný nebo vaříte z vody. Proto, pane, příště proroctví doložte nebo nepoužívejte podobné obraty.
Nezdá se mi, že by neutrální hledisko u tohoto článku bylo porušeno, jedná se o konstatování, že někdo byl svatořečen. Ovšem stanoviska k tomu asi neutrální nebudou...
Petrus 18.9.2003